od lewej: Zwycięzca Rasy - NICO DUNAJ Nutrena, Zwycięzca Płci Przeciwnej - BAZIA z Borowej Strągi, Najlepszy Junior - NAWOJ Kalong, Najlepszy Weteran - GIEWONT z Miętustwa.

 

Barbara Sell: Proszę przedstawić nam Pana zainteresowania kynologiczne, ulubione rasy, hodowlę, sędziowanie.

Andrzej Tarnowski: Uprawnienia sędziowskie zdobyłem w 1998 r. w zakresie Gr. I - specjalność owczarek niemiecki. Od 4 lat jestem sędzią z uprawnieniami na całą grupę I tj. psy pasterskie. Moja przygoda z kynologią rozpoczęła się w latach 80-tych od zakupu owczarka niemieckiego. Rasę tą jak również welsh corgi pembroke  hoduję do dnia dzisiejszego.

Barbara Larska - międzynarodowy sędzia kynologiczny, wieloletnia wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego ZKwP do spraw hodowlanych, obecnie członek Zarządu Głównego ZKwP.  Uznana na całym świecie znawczyni psów ras polskich oraz zasłużona hodowczyni. 

Artykuł pochodzi ze strony: http://www.siczorlowska.republika.pl

Opublikowano za zgodą Autorki 

Jeżeli nie otwiera się artykuł możesz go pobrać w formacie pdf - kliknij aby pobrać artykuł

 

Owczarek Podhalański - Strzelce Opolskie 2014 Owczarek Podhalański - Strzelce Opolskie 2014
od lewej: Zwycięzca Klubu i Rasy: HUGO BOSS Des Arcanes D'Hermes, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu i Najlepszy Junior: BUDRYS Dolina Małej Panwi
od lewej: Zwycięzca Klubu: DUMKA od Kurosa, Najlepszy Weteran i Zwycięzca Płci Przeciwnej: BAŁAMUTKA BEJA Badziar

 
Barbara Sell: Proszę nam przybliżyć nieco Pani "przygodę" z kynologią - ulubione rasy, hodowlę, sędziowanie.


Krystyna Szulc: Z kynologią miałam do czynienia już od lat 70-dziesiątych, początkowo byłam hodowcą pudli średnich białych. Zawsze ciągnęło mnie do kynologii, ciągnęło mnie do wystaw, do hodowania psów rasowych. Później w latach 90-dziesiątych zmieniłam rasę na owczarki szetlandzkie i od tego czasu hoduję tylko i wyłącznie tą rasę.
 

Owczarek Podhalański - Porównanie o rasę na Klubowej Wystawie Polskich Owczarków Podhalańskich

Zwycięzcy Klubowej Wystawy Polskich Owczarków Podhalańskich Zakopane 2013-08-25. Od lewej: Najepszy Junior - MIŚKA z Miętustwa, Zwycięzca Klubu Pies i Zwycięzca Rasy - SWORNIK z Butorowego Wierchu, Zwycięzca Klubu Suka - FINEZJA-GORZAŁKA Filos, Najlepszy Weteran - BAŁAMUTKA BEJA Badziar

Rozmowa z Panią Anną Dominiak oceniającą owczarki podhalańskie na wystawie klubowej w Zakopanem 25.08.2013r.

Barbara Sell: Jakie rasy psów Pani sędziuje, jakie hoduje, czy w Pani domu mieszkał kiedyś owczarek podhalański?

Anna Dominiak: Hoduje polskie owczarki nizinne - pierwszego pona dostałam jak miałam lat 10 i od tego czasu jestem wierna tej rasie. Mam bardzo utytułowane psy, w moim domu, pod przydomkiem „Ponadto”  urodziło się ponad 40 championów, wielu Zwycięzców Świata, Europy  i Cruft’sa. Nigdy nie miałam  owczarka podhalańskiego, lecz jest to rasa bliska memu sercu,  jako  rasa polska. Jeżdżąc na wystawy zawsze obserwuję owczarki podhalańskie. W tej chwili jesteśmy na etapie przeprowadzki na wieś i myślę, że  do pilnowania obejścia przyda się nam właśnie Polski Owczarek Podhalański.

Podkategorie